Stále nevíte, jak udržet květiny naživu?

5 tipů pro péči o pokojové květiny.

Zdá se to být jednoduchá rada, ale někdo se určitě bude hodit. Aby se zachovala životnost rostlin, je třeba je milovat.

 

 

1 tip. Sluneční světlo je nezbytné pro veškerý život na Zemi a pokojové rostliny nejsou výjimkou. Příliš jasné paprsky ale mohou vašim mazlíčkům ublížit, takže všeho je dobré s mírou. Zvažte také přání samotných květin. Stínomilné rostliny se budou cítit skvěle v pološeru a pro světlomilné krásky připravte okenní parapet orientovaný na jih.

2 tip. Správný teplotní režim je klíčem ke zdraví. Nejen, že se v chladu krčíme – je také životně důležité, aby naše květiny měly dostatek tepla, zvláště proto, že většina rostlin k nám přišla z jiných, mírnějších podnebí. Snažte se proto předcházet podchlazení a v zimě udržujte teplotu v rozumných mezích, protože teplo z baterie je nebezpečné i pro domácí mazlíčky.

3 tip. Správná zálivka je pro pokojové květiny neméně důležitá než světlo. Rostliny by měly být zalévány usazenou vodou - ne příliš teplou a ne studenou. Přebytečná tekutina by měla volně vytékat z drenážního otvoru v hrnci. Nedovolte přesušení a podmáčení zemitého kómatu.

4 tip. Nezapomeňte postříkat listy. Vodu potřebují nejen kořeny květin, ale i zelená část rostliny. Stříkejte květinu podle potřeby. V zimě musíte postup provádět častěji, protože vzduch v bytě je suchý. A můžete také uspořádat skutečné koupání pro květinu a polévat ji proudem ze sprchy. Rostlina po takových vodních procedurách se promění doslova před našima očima!

5 tip. Uvolnění půdy je povinnou položkou péče. Ne všichni pěstitelé květin si pamatují, že rostliny potřebují pravidelně uvolňovat půdu v ​​květináči. To usnadňuje proces získávání vlhkosti a kyslíku do půdy. Pokud na to zapomínáte, zkuste do každého hrnce vložit dřevěnou hůl, která vám připomene důležitost kypření.

 

     

 

Chyby a jejich řešení:

  1. Nechte v obchodě zeminu. Obvykle květinářství používají tzv. lehkou půdu. Je levnější než obvykle a obsahuje malé množství živin. Proto přinesete domů nový sukulent a transplantujte jej.
  2. Ihned přesaďte na jiné rostliny. Pokud pěstujete několik odrůd najednou, například ve skalkách, nespěchejte s tím, abyste k nim okamžitě přidali nově zakoupenou rostlinu. Zařiďte si dvoutýdenní karanténu, to je dostatečná doba, abyste se ujistili, že je zdravý a bez parazitů.
  3. Nasaďte parapet. Na přímém slunci se opravdu dobře daří odrůdám s červenými a narůžovělými, ale i světle zelenými listy. Ale pokud jste si koupili tmavě zelený sukulent, bude to pohodlnější o něco dále od okna, pod rozptýleným světlem.

NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení